litvanya-vizesi

Litvanya Vizesi

Litvanya Vize İşlemleri İçin İstenen Evraklar Her Vize Tipinde Aynı mıdır?

Litvanya vizesi için gerekli olan evraklar vizenin alınış sebebine bağlı olarak değişmektedir. Fakat her vize tipi için gerekli olan temel evraklar aşağıda belirtilmiştir.

Litvanya Vizesi Almak İçin Hangi Evraklar Gereklidir?

Litvanya vizesi gerekli evraklar listesi şunlardır;

– Vize alma nedenini anlatan başvuru formu
– 6 aydan fazla geçerliliği olan pasaport
– Vize istenildiğine dair dilekçe
– Bankadaki hesabınızı göstere belge
– Kimlik fotokopisi
– Özel sağlık seyahat sigortası
– Uçuş bilgilerini gösteren bilet ya da belge
– Litvanya’da konaklanacak yeri gösteren belge
– Üstünüze kayıtlı olan taşınır veya taşınmaz malların tapu fotokopileri

Bu belgeleri hazırladıktan sonra ister randevu alıp isterseniz de randevu almadan Litvanya temsilciliklerinden birine gidip başvuru yapabilirsiniz. Randevusu olanlar daha önce işlem yaptırırlar. Randevu almadan en yakın Litvanya Konsolosluğu ya da Litvanya Başkonsolosluğu birimlerine başvuru için gidebilirsiniz.

Litvanya Vizesi Nasıl Alınır?

Litvanya vizesi almak için gerekli olan belgeler hazırlandıktan sonra Litvanya Büyükelçiliği ya da Litvanya Konsolosluğu vize işlemleri bölümüne başvuru yapılarak vize alınabilir. Litvanya Başkonsolosluğu İstanbul birimine de vize başvurusu yapabilirsiniz. Vize başvuruları ortalama 1 hafta içinde Litvanya Ankara Büyükelçiliği tarafından açıklanır.

Litvanya Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Litvanya vizesi ücreti vizenin alınış sebebi, vize tipi gibi nedenlere bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. O yüzden vize başvuru yapılmadan önce güncel Litvanya vize ücretleri için Litvanya Başkonsolosluğu vize biriminden bilgi almanız en doğrusu olacaktır.