avusturalya-vizesi

Avusturalya Vizesi

Avustralya vizesi almak diğer ülkelere göre biraz daha detaylı ve biraz daha teferruatlı bir süreç gerektirir. Bundan dolayıdır ki Avustralya vize başvurularınızı daha kısa sürede halletmek için mutlaka bir aracı kurumu tercih etmenizi öneririz. Almak istediğiniz vize türü hangisi ise her birinin birbirinden farklı evrak ve bekleme süresi vardır. Bütün prosedürü bilen aracı kurumlar sizin yerinize bu işlemleri yapmaktadırlar.

 Avustralya Vizesi Nasıl Alınır?

En çok sorulan sorulardan biri Avustralya vizesi nasıl alınır sorusudur. Avustralya’ya ne için giderseniz gidin, statünüz ne olursa olsun mutlaka Avustralya vizesi almak zorundasınız. Öncelikle sahip olmanız gereken en önemli evrak pasaporttur. Pasaportun geçerlilik süresini siz belirliyorsunuz. Ancak minimum 6 aydan daha az olmaması gerekmektedir. Avustralya vizesi ücreti ise vize sürenize göre değişmektedir. Avustralya vize işlemleri için Avustralya konsolosluğu veya Avustralya Başkonsolosluğu müracaat birimine randevu alarak veya internetten online başvuru yoluyla da işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 Avustralya Vizesi Almak İçin gerekli Evraklar Nelerdir?

Avustralya vizesi gerekli evraklar;

Süresi dolmamış güncel pasaport

Pasaport fotokopisi

Başvuru sırasında verilen form ve taahhütname

Avustralya Başkonsolosluğu İstanbul için yazılmış seyahat gerekçenizi bildiren dilekçe

TC numaranızın yer aldığı nüfus cüzdanı fotokopisi

2 adet yeni çektirilmiş biometrik fotoğraf

Yeni tarihli vukuatlı nüfus kayıt örneği

Gidiş-dönüş uçak bileti ve otel rezervasyon bilgi evrakı

Seyahatiniz için gerekli masrafların yatırıldığı banka hesap cüzdanı

Seyahatiniz için gerekli sağlık sigortası poliçesi

Mesleki evrak

Gerekli evraklar tamamlandıktan sonra Avustralya konsolosluğu vize işlemleri birimine teslim etmeniz gerekmektedir. Teslim ettiğiniz belgeler incelendikten sonra vize başvurunuzun olumlu veya olumsuz olup olmadığı tarafınıza Avustralya Büyükelçiliği tarafından bildirilip vizeniz adresinize kargo ile gönderilmektedir.